WARUNKI REALIZACJI ZAMÓWIEŃ Z SERWISU www.eBay.com:

 


Klient może składać zamówienia 24 godz. na dobę za pośrednictwem strony www.amerykanos.pl, www.flte.pl, www.forlessthanever.com lub telefonicznie w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta.
Klient składa zamówienie wskazując na produkt, którym jest zainteresowany za pomocą “Licytuj” lub “Kup Teraz” w zakładce “eBay”. Klient może również przesłać numer aukcji eBay lub link do aukcji, którą jest zainteresowany w celu otrzymania wyceny.

Ceny przedmiotów z aukcji eBay podane na stronie amerykanos.pl zawierają koszt towaru, opłatę za wysyłkę na terenie USA oraz prowizję od zakupu i podane są w złotych polskich (PLN).
W cenie nie zawarte są ewentualne dodatkowe opłaty pobierane przez sprzedawcą, takie jak freight czy depozyt. Informacja o takich opłatach powinna być zawsze umieszczona na aukcji.
Cena ta nie zawiera również opłaty za wysyłkę do Polski (lub innych państw) oraz ewentualnych kosztów celno-podatkowych.
Opłata za wysyłkę jest zależna od wagi i wielkości paczki, dlatego może być określona przez nas dopiero po otrzymaniu towaru.

Aby dokonać zakupu na aukcji ebay.com za pośrednictwem sklepu amerykanos.pl należy:

 

  • Wybrać towar na stronie www.ebay.com
  • Wpisać nr aukcji w zakładce “eBay”, okienko “Aukcja Nr:” ______ lub napisać do Biura Obsługi Klienta w celu uzyskania wyceny
  • Dokonać wpłaty – zamówienia realizowane są dopiero po zaksięgowaniu pełnej wpłaty za zakup “Kup Teraz” lub zaliczki na określoną wartość w opcji “Licytacja” (Licytacje zostaną ostatecznie rozliczone po zakończeniu aukcji)
  • Po otrzymaniu wyceny kosztu wysyłki dokonać odpowiedniej dopłaty

 

Klient wybiera towar oferowany w serwisie ebay.com na swoją odpowiedzialność, sklep amerykanos.pl nie odpowiada za stan oraz jakość wybranego towaru. Przed potwierdzeniem zakupu prosimy dokładnie zapoznać się ze zdjęciami oraz opisem aukcji.
W razie problemów służymy pomocą w przetłumaczeniu opisu wybranej aukcji.

 

 

W przypadku braku możliwości realizacji zamówienia np. z powodu zbyt niskiej oferty kupującego zamówienie zostanie anulowane. Klient może przeznaczyć wpłatę na kolejne zakupy lub zostanie ona zwrócona w ciągu 3 dni roboczych od daty anulowania zamówienia. Jeżeli wpłata nastąpiła przez serwis PayU od kwoty zwrotu zostanie odjęte 3% prowizji PayU

Zmian w zamówieniu można dokonywać kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta przez formularz kontaktowy na stronie sklepu amerykanos.pl lub telefonicznie. W większości przypadków modyfikacja zamówienia nie jest możliwa po zaksięgowaniu wpłaty. Zawsze jest możliwość rozszerzenia zamówienia o kolejne przedmioty, ale może nie być już możliwości rezygnacji, czy zmiany zakupionych wcześniej towarów.

 

 

NIEDOZWOLONE PRODUKTY:
Nie można zamawiać żadnych artykułów zabronionych polskimi oraz amerykańskimi przepisami, m.in. narkotyków, broni, amunicji, środków toksycznych, łatwopalnych oraz żadnych płynów, olejów, artykułów żrących itp..

Osoba sprowadzająca towar do Polski powinna znać obowiązujące przepisy i prawa. Jeżeli zostanie zamówiony towar, który nie jest dozwolony w Polsce może on być skonfiskowany przez urząd celny i policję lub paczka może być zawrócona na koszt kupującego.


PŁATNOŚĆ:
Wpłaty przyjmujemy na konto w polskim banku lub przez serwis PayU.
Ponieważ wszystkie zamówienia wysyłane są z USA nie wysyłamy paczek za pobraniem, tylko po otrzymaniu z góry pełnej wpłaty.


FAKTURA:
Na zakupiony przedmiot możemy wystawić rachunek, ale ponieważ  firma GreatValueMart jest zarejestrowana w USA nie mamy możliwości wystawienia polskiej faktury VAT.
Jeżeli chcą Państwo otrzymać amerykański rachunek prosimy o przesłanie takiej informacji po dokonaniu zakupu.


WYSYŁKA DO POLSKI:
Opłata za wysyłkę jest zależna od wagi i wielkości paczki, dlatego jej koszt będziemy mogli podać dopiero po otrzymaniu zakupionych przez Państwa towarów z aukcji eBay.
Przy zakupie kilku przedmiotów możemy wszystkie połączyć w jedną paczkę, podamy wówczas łączny koszt wysyłki.

Paczki do Polski wysyłamy drogą morską lub lotniczą. Paczki lotnicze dostarczane są po około 2 tygodniach, morskie po około 5-7 tygodniach od momentu nadania.

Wszystkie paczki ubezpieczone są standardowo do kwoty 100USD, za dodatkową opłatą możliwe jest wykupienie ubezpieczenia na wyższą kwotę.

 

WYSYŁKA DO INNYCH PAŃSTW:
Koszt paczki określony podczas składania zamówienia jest opłatą za wysyłkę do Polski, ale zamówienie możemy wysłać również do każdego innego kraju.
W celu ustalenia kosztu takiej wysyłki prosimy o kontakt.

 

CZAS REALIZACJI ZAMÓWIENIA:
Czas realizacji zamówień z aukcji eBay zależy indywidualne od sklepu/sprzedawcy, u którego zdecydowali się Państwo dokonać zakupu. Na aukcji zazwyczaj jest określony sposób i przybliżony czas dostawy na terenie USA.  
Po dostawie do naszej siedziby zakupionego towaru otrzymają Państwo wycenę transportu do Polski (lub innego państwa).
Po uregulowaniu wszystkich płatności zamówienie zostanie wysłane w pierwszym możliwym transporcie. Paczki wysyłane są z USA raz w tygodniu, czas dostawy przesyłek lotniczych wynosi około dwóch tygodni, morskich około 5-7 tygodni od momentu nadania.

Określony czas dostawy jest czasem orientacyjnym, nie ponosimy odpowiedzialności za wydłużony czas dostawy, wynikający z okoliczności od nas nie zależnych.

 

GWARANCJA /WYMIANA/ZWROT: Sklep amerykanos.pl jest pośrednikiem w zakupach z wybranych przez Państwa aukcji ebay.com i nie odpowiada za stan towaru, gwarancję oraz warunki wymiany i zwrotu. Warunki te są ustalone indywidualnie przez każdego sprzedawcę. Jeżeli sprzedawca zgodzi się na wymianę/zwrot towaru czy też serwisowanie wadliwego produktu będziemy pośredniczyć w załatwieniu wszystkich formalności, ale kupujący jest odpowiedzialny za pokrycie wszystkich wynikających z tego kosztów.

 

ZAMÓWIENIA SPECJALNE ZE SKLEPÓW W USA:
Sklep amerykanos.pl zajmuje się realizacją zamówień indywidualnych z dowolnych sklepów na terenie USA. Przy realizacji takich zamówień obowiązują takie same zasady jak przy zamówieniach z aukcji eBay.com


Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie, a w razie dalszych pytań prosimy o kontakt.

Zespół Obsługi Klienta Amerykanos